Modern technology gives us many things.

Yeni BlackBerry Cihazı Blackberry Key2 LE 30 Ağustos’ta Geliyor

Yeni BlackBerry Cihazı Blackberry Key2 LE 30 Ağustos’ta Geliyor

34

Geçtiğimiz hafta, bu yıl piyasaya sunulan BlackBerry Key2’nin daha bütçe dostu versiyonu olan BlackBerry Key2 LE gibi görünen bazı fotoğraflar ve teknik özellikler gördük.

Şimdi 30 Ağustos’taki IFA’da gerçekleşecek olan bir BlackBerry tanıtım haberi var. Bu ikisi tesadüf mü? Muhtemelen değil.

 

Bu nedenle TCL’nin (BlackBerry akıllı telefon markasının sahibi olan firma) 30 Ağustos’ta Key2 LE’yi piyasaya sürmesi bekleniyor.

TCL/BlackBerry’nin IFA’da akıllı saat, akıllı hoparlör veya tablet gibi bir ürün grubu başlatmayacağından emin olabiliriz. TCL’nin bizim için hazırladığı ne varsa birkaç hafta içerisinde öğreneceğiz.

 

BlackBerry Merkezi Nerede? Ne Zaman Kuruldu?

BlackBerry Limited (önceki adıyla Research In Motion), Kanadalı bir telekomünikasyon ve kablosuz cihaz üreticisidir. BlackBerry marka akıllı telefon ve tabletlerin üreticisi olan firmanın ana ofisi Ontario, Kanada’dadır.

BlackBerry’nin kurucusu, İstanbul doğumlu Mike Lazaridis’tir. Jim Balsille ile birlikte şirketi eş-yetkili CEO olarak 22 Ocak 2012 tarihine dek birlikte yöneten Mike Lazaridis, bu tarihte görevini Thorsten Heins’e bıraktı.

30 Ocak 2013 tarihine dek Research In Motion adıyla faaliyet gösteren firma, artık faaliyetlerine BlackBerry Limited adı altında devam etmektedir[2].

BlackBerry, NASDAQ ve Toronto borsaları üzerinden işlem görmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.