Modern technology gives us many things.

Xiaomi Mi Mix 2S Kutu Açılışı Ve Ön İnceleme

493

Techhaber.tv den herkese merhaba Xioami nin merakla beklenen yeni amiral gemisi Mi Mix 2s kutu açılışı ve ön incelemesi ile bu videoda karşınızdayız.

Kutu tasarımına baktığımızda oldukça sade ve şık bir kutu tasarımı bizleri karşılıyor. Kutunun üst tarafında MIX yazısı yer alırken , alt tarafında ise model özellikleri ve imei numaraları yer alıyor. Bizim test ettiğimiz cihaz 6gb ram ve 64 gb hafızaya sahip olduğunu belirtelim. Ayrıca mi mix 2s in 8gb ram ile 128 ve 256 gb hafızaya sahip modelleride mevcut.

Kutuyu açtığımızda çince yazıların yer aldığı bir koruma kartonu karşımıza çıkıyor. Bu kartonu kaldırdığımızda Mi Mix 2s cihazımız ile birlikte şarj adaptörü ve şarj kablosu karşımıza çıkıyor. Telefonun ekran jelatininde ise Model numarası, snapdragon 845 işlemci, 1.4 mikro metre boyutundaki kamera sensörü ve 5.99 inç boyutunda ekran özellikleri yer alıyor. Tabi çince yazılarda ne yazdığını bilemiyoruz.

Xiaomi Mi Mix 2S Kutu Açılışı Ve Ön İnceleme

Cihazı elimize aldığımızda ise tutma hissiyatının oldukça güzel olduğunu söyleyebilirim. Cihazın arka bölümündeki jelatinde ise sim kart uyarıları ve imei bilgileri yer alıyor. Kamera bölümünde yine ufak bir koruyucu jelatin kullanılmış.

Cihazın alt bölümünde usb type c girişi, mikrofon, hoparlör ve anten çizgilerini görüyoruz. Sol bölümünde ise çift sim kart girişi, üst bölümünde mikrofon ve anten çizgileri sağ bölümünde ise açma kapama ve ses tuşları yer alıyor. Maalesef 3.5 mm lik kulaklık girişine xioami bu model de de yer vermemiş. Tabi kutu içeriğinden çıkan dönüştürücü sayesinde istediğiniz kulaklığı kullanabilirsiniz.

Usb kablonun oldukça kaliteli ve uzunluğunun yaklaşık 130 cm civarında olduğunu söyleyebiliriz. Şarj adaptörü ise hızlı şarj destekli 5 volt 2 amper çıkışına sahip. Diğer kutu içeriğinde ise kitapçıklar, … mat siyah ince bir kılıf, … sim kart takmak için yardımcı iğne ve type c kulaklık dönüştürücü aparatı yer alıyor. Kutu içeriğinden her hangi bir kulaklık çıkmadığınıda belirterek kutu içeriğinin bu kadar olduğunu söyleyebiliriz.

Evet kutumuzu bir kenara bırakarak cihazın tasarım özelliklerine biraz daha yakından bakalım.
Cihazın ön tarafına baktığımızda 5 megapiksel çözünürlüğünde ön kameranın daha önceki mi mix modellerinde olduğu gibi sağ alt bölümde konumlandırıldığını görüyoruz. Kameranın alt bölümde yer almasından dolayı Selfi çekerken cihazı ters çevirmeniz gerekebilir. Evet Cihazın jelatinlerini çıkartalım. Cihazın ön bölümünde 1080x 2160 piksel yeni trend 18/9 formatında 5.99 inç büyüklüğünde bir IPS ekran bizleri karşılıyor. Daha önceki model olan mi mix 2 ye göre çerçevelerin biraz daha incelerek ekran kasa oranının %80.8 den %81.9 a çıktığını görüyoruz.

Cihazın arka bölümüne baktığımızda ise parmak izi sensörü üst orta bölümde konumlandırılmış. Parmak izi sensörünün kamera dan uzak bir bölümde ve rahatça ulaşılabilir konumda olduğunu söyleyebiliriz. Kameraya geldiğimizde ise iphone x de kullanılan kameranın birebir kopyası gibi aynı tasarıma sahip olarak sol bölümde 12 megapixel çözünürlüğünde f1.8 ve f.2.4 diyafram aralığına sahip çift kamera dik olarak konumlandırılmış. İphone x e benzemesinin dışında oldukça güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Tasarımın xiaomi tarafından yapıldığını belirten bir yazı da bu bölümde yer alıyor. Arka tasarımın oldukça güzel göründüğünü söylemekle birlikte çok kolay parmak izi bıraktığını da söylemek gerek.

Evet genel olarak cihazın tasarım özellikleri ve kutu içeriği bu şekilde. Şuan en güçlü işlemci olan Snapdragon 845 işlemciden gücünü alan bu Cihazın detaylı incelemesine sağ üst bölümdeki önerilen videolar bölümünden yakın zaman içerisinde ulaşabileceksiniz. Bir başka videoda görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.