Modern technology gives us many things.

WhatsApp Ücretli Oluyor!

WhatsApp Ücretli Oluyor!

42

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın işletmeler için özelleştirilmiş sürümü Whatsapp Bussiness API artık ücretli olacak.

Değişiklik uygulamanın Whatsapp for Bussiness versiyonunu kullanan işletmelerden müşterine yavaş cevap verenleri etkileyecek.  Yeni uygulamaya göre müşterilerine 24 saat içerisinde cevap veren işletmeler bir ücret ödemeyecekken 24 saat dolduktan sonra gönderilen mesajlar bir ücrete tabii olacak.

 

WhatsApp, hizmetin gönderim onaylarında, randevu hatırlatıcılarında veya etkinlik biletlerini göndermek gibi ticari amaçlarla kullanılabileceğini söylüyor. Buna göre iş kullanıcıları, hızlı müşteri desteği için ücretli hizmeti kullanabilir ve doğrudan müşterileriyle iletişim sağlayabilir.

Dünya çapında en çok kullanıcıya sahip WhatsApp’ın 1.5 milyar kayıtlı kullanıcısına rağmen WhatsApp for Bussiness Eylül 2017’deki lansmanından itibaren sadece 3 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Ücretli olduktan sonra ise kullanıcı sayısı artar mı azalır mı zamanla göreceğiz.

 

WhatsApp ise WhatsApp for Bussiness hakkında “WhatsApp’a bir süre sonra daha fazla işletme getireceğiz ve bunu yapmak için birkaç yüz işletmeyle ve müşteri iletişiminde uzmanlaşmış şirketlerle çalışacağız” açıklamasında bulundu.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.