Modern technology gives us many things.

Tesla Tedarikçilere Model 3’ün Masrafını Karşılamak İçin Nakit Para Talebinde Bulunduğunu Bildirdi

Tesla Tedarikçilere Model 3’ün Masrafını Karşılamak İçin Nakit Para Talebinde Bulunduğunu Bildirdi

33

 

Tesla, bazı otomotiv tedarikçileri için firmanın zaten onlara harcadığı parayı iade etmesini istemek için biraz alışılmadık bir adım atıyor. The Wall Street Journal’ın yeni bir raporuna göre Tesla, tedarikçilere 2016’dan beri yaptığı ödemelerin önemli bir kısmını geri istiyor.

Şimdiye kadar, Tesla’dan raporla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak The Wall Street Journal, faturanın iade talebini Tesla’nın hayatta kalması için gerekli olarak nitelendirdiğini söyledi. Tesla ise Model 3’ün satışlarının artıp karlı hale gelmesinin şirketin büyümeye devam etmesinin anahtarı olduğunu söyledi.

 

Tesla, şu anda daha uygun fiyatlı Model 3 elektrikli otomobilinin üretimini artırmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Tesla’nın mali durumu konusunda çelişkili işaretler var iken diğer taraftanda şirket ikinci çeyrekte rekor sayıda Model 3 Sedan üretimi yaptı. Negatif baskılara rağmen Tesla, pozitif gelir ve Q3 ve Q4’te nakit akışı sözü verdi.

 

15 yıllık tarihinde hiç kar edemeyen Tesla geçtiğimiz aylarda personelinin yüzde 9’unu işten çıkarmıştı. Görünüşe göre Tesla’nın bu nakit para talebi şirketin mali tablosunu düzeltmesinin son şansı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.