Modern technology gives us many things.

Spotify Apple Müziği Tekrar Yendi! Spotify 83 Milyon Üyeyi Geçti!

Spotify Apple Müziği Tekrar Yendi! Spotify 83 Milyon Üyeyi Geçti!

34

Spotify, Haziran ayı sonunda 83 milyon aboneye ulaştı.

Nisan ayı itibariyle 40 milyon abonesi bulunan Apple Music en yakın rakibinin oldukça gerisinde gözüküyor. Son dönemlerde hızla büyüyen Spotify’ın büyüme oranı Mayıs ayında tahmin edilen aralığın oldukça üzerinde gerçekleşti.

 

Günümüzde müzik dinlemenin en yaygın yolları olan Spotify ve Apple Music, aboneliğe dayanan müzik dinleme uygulamaları arasındaki iki lider.  Spotify hem aboneler hem de ücretsiz dinleyenlerin kullandığı en yaygın müzik dinleme uygulaması olmasına rağmen, Apple Music’in Spotify’ı dünyanın en büyük pazarı olan Amerika Birleşik Devletleri’nde geride bıraktığı söyleniyor.

Spotify, ayda 180 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaştığını ve bu sayının geçen yıla göre yüzde 30 daha fazla olduğunu söyledi.  Aynı zamanda Spotify Mayıs ayından itibaren büyüme oranının üst sınırına ulaştığını da belirtti.

 

İleriye dönük olarak Spotify, Eylül ayı sonuna kadar 85 milyon ila 88 milyon ödemeli aboneye sahip olacağını ve aylık aktif kullanıcılarının 188 milyon ile 193 milyon arasında artacağını öngördü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.