Modern technology gives us many things.

Samsung’un Yeni Akıllı Saati Galaxy Watch!

Samsung’un Yeni Akıllı Saati Galaxy Watch!

65

Samsung geçtiğimiz gün Samsung Galaxy Note 9 ile birlikte yeni akıllı saati Samsung Galaxy Watch’ı da tanıttı. Samsung önceki akıllı saatlerine Gear adını verirken son seride bu kararından da döndü ve cihaza Samsung Watch adını verdi. Samsung’un Tizen işletim sistemiyle gelen saat tek şarj ile  günlerce sürecek bir kullanım ömrü vadediyor. Ayrıca saat IOS ve Andriod üzerinde sorunsuz çalışabiliyor.

 

Samsung’un Apple Watch’a meydan okuduğu akıllı saatinin en önemli özellikleri LTE ve pil ömrü. Galaxy Watch, kullanıcıların kendi Galaxy akıllı telefonları olmadığında bile arama, mesaj ve diğer bildirimleri almalarını sağlayan isteğe bağlı LTE’ye sahip olacak.

 

Samsung Galaxy Watch’un pil ömrü hakkında ise bir ayrıntı vermedi ama diğer geleneksel akıllı saatlerden daha iyi olacağını öne sürdü. Yeni optimize edilmiş işlemcisi ve cihaza yerleştirilmiş düşük güç teknolojisi sayesinde saat tek bir şarjla birkaç gün sürecek pil ömrünü vadediyor. Ancak henüz elimizdeki bilgilerle bu “birkaç günün” ne kadar olacağını bilemiyoruz.

 

Tasarım olarak yuvarlak kasalı ve döner çerçeveli bir Gear S3’e benzeyen cihaz 360*360 piksel AMOLED bir ekrana sahip. Ayrıca 5ATM’ye kadar suya dayanıklı olan cihaz, Note 9 ile birlikte tanıtılan yeni kablosuz şarj pedi ile kablosuz bir şekilde şarj edilebiliyor.

 

Saatin 24 Ağustos’ta yurt dışında satışa çıkacak olan Bluetooth’lu versiyonu 329$ fiyatıyla satışa çıkacakken LTE’li model hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.