Modern technology gives us many things.

Nvidia Turing Mimarisini Duyurdu!

Nvidia Turing Mimarisini Duyurdu!

30

Nvidia’nın hakkında uzun süredir söylentiler çıkan yeni nesil grafik mimarisi Nvidia Turing GPU nihayet resmi olarak duyuruldu! Detaylar haberimizde.

Nvidia Turing, bir dizi yeni özellik ve teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Bu özelliklerden biri gerçek zamanlı ışın izlemeyi gerçekleştiren yeni RT çekirdekleri. Bu uzman çekirdekler öncelikle, 3D çevre şartlarında ışık ve sesin hızını hesaplar. Nvidia’nın iddiasına göre bu ölçümü Turing GPU’lar önceki nesil olan Pascal GPU’lara kadar 25 kat daha hızlı yapabilecek. Teknoloji firması ayrıca, GPU düğümlerinin film efektleri için son kare oluşturmada kullanıldığında CPU düğümlerine göre 30 kat daha fazla performans gösterebileceğine de dikkat çekti.

Bu özel ışın izleme teknolojisinin yanı sıra, Nvidia aynı zamanda bu GPU mimarisine yapay zeka yerleştirmek için Volta’da görülen Tenson çekirdeklerini de entegre etti. Bu Tensor çekirdekleri, bir saniyede 500 trilyon operasyon gerçekleştirecek ve deep learning ve AI işlemlerini hızlandıracaktır.

 

GPU, yapay zeka sayesinde derinlemesine anti-aliasing gibi yeni görselleştirme  yöntemlerini daha başarılı şekilde uygulayacaktır. Turing aynı zamanda yüksek çözünürlüklü görüntü renderlama ve video yeniden zamanlamada da daha fazla performans vadediyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.