Modern technology gives us many things.

MediaTek Helio A Serisi SoC’leri Tanıttı İlk Model Helio A22

MediaTek Helio A Serisi SoC’leri Tanıttı İlk Model Helio A22

30

MediaTek Helio P ve X serisindeki başarısından sonra, üçüncü SoC ailesi olan Helio A serisini duyurdu. Helio A serisi, MediaTek tarafından orta sınıfa konumlandırıldı ve 100$ ve üzerindeki telefonlarda kullanılması bekleniyor. Qualcomm tarafındaki 400 serisinin rakibi olan A serisi daha önce duyurulan Helio P serisine göre daha ucuz olacak.Ayrrıca A22 yonga seti çift kamera,çift VoLTE, Bluetooth 5.0 ve ekran çentiğini destekliyor.

4 adet 2,0 GHz hızında Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan Helio A22 12 nm üretim süreciyle üretiliyor. Yonga seti ayrıca 28 nm ile üretilen MT serisinden belirgin ölçüde daha ince olacaktır. Yonga seti, grafik birimi tarafında ise gücünü tek çekirdekli PowerVR GE8320 adlı GPU’dan alıyor. Helio A22 kamera tarafında ise arka kamerada 13 MP + 8 MP çözünürlüğü desteklerken ön kamerada 21 MP çözünürlüğü destekliyor. Ekran çözünürlüğü olarak 1600*720 HD+ çözünürlüğü destekliyor yani bu yonga setini kullanacak telefonlar 18:9 ekran oranıyla gelebilir.

Helio A22 nispeten giriş seviyesi bir yonga seti olsa da ileride tanıtılacak A serisi işlemcilerin daha üst seviye işlemciler olmasını bekleyebiliriz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.