Modern technology gives us many things.

Fortnite Mobile Android’e Geliyor! Google Play’de Olmayacak Mı?

Fortnite Mobile Android’e Geliyor! Google Play’de Olmayacak Mı?

157

Şu anda dünyanın en çok oynanan mobil oyunu olan Fortnite Battle Royale PC, XBox, PS4 ve IOS’un ardından Android’e geliyor.  Ama oyun Google Play’e yüklenmeyebilir. XDA-Developers’da çıkan bir söylentiye göre, Fortnite Mobile’ın geliştiricisi Epic Games, popüler oyunu Google Play’a yüklemeyecek. Fortnite Mobile Web Sayfasında bulunan bir kod, “Play Store’un dışından bir uygulama yüklemek için gerekli” izinlerin verilmesiyle ilgili bir referans sağlıyor.

Google Play Store’da Neden Olmayabilir?

Görünen o ki bu iddiaların sebebi maddi kaygılar. Google, Play Store’daki uygulamalardan elde edilen gelirlerden yüzde 30 kesinti yapmaktadır. Şu an en popüler video oyunu olan Fortnite’ın Android versiyonunun ne kadar ilgi çekeceği düşünüldüğünde, Epic Games’in bu hareketle kazancını en üst düzeye çıkaracağını hesaplamak mümkün. Aynı şekilde PC’deki Fortnite Battle Royale’da Google gibi kesinti yapan Steam ya da Origin gibi büyük dağıtım kanallarında da  bulunmuyor. Buna rağmen Fortnite PC’de şu an satış ve oynanma oranları açısından çok başarılı.

Ancak oyunun dış kaynaklardan indirilecek olması güvenlik açısından iyi bir fikir olmayabilir. Ayrıca kullanıcıların uygulamayı indirebilmek için dış kaynaktan uygulama yüklemeye de izin vermesi gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.