Modern technology gives us many things.

En İyi Taşınabilir Solar Şarj Cihazları

En İyi Taşınabilir Solar Şarj Cihazları

38

Eğer outdoor aktiviteleri seven biriyseniz, yanınızda bir powerbank taşımak neredeyse bir zorunluluktur.  Ancak powerbankların kapasitelerinin sınırlı olmasından dolayı uzun süreli kullanımlarda yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlarda taşınabilir solar şarj cihazlarını kullanabilirsiniz. Sizin için en kullanılabilir solar şarj cihazlarını derledik.

 

Anker PowerPort Solar Şarj Cihazı

Akıllı telefonlar için şarj cihazları ve kabloların en büyük üreticilerinden biri olan Anker’in PowerPort modeline bakalım. Anker PowerPort uzun medeniyetten uzak kalacak insanlar için iyi bir seçim olabilir. Telefonunuz için en uygun miktarda şarjı sunması beklenen Anker’in PowerIQ teknolojisini destekler. 21 watt güç üreten Anker PowerPort’un iki USB portu vardır ve böylece aynı anda iki cihazı şarj edebilirsiniz.

RAVPower Solar Şarj Cihazı

Yüksek kaliteli bir ürün olan RAVPower solar şarj cihazı birçok güzel özelliğe sahip. Cihaz 3.2 amper ve 16 watt çıkış gücü sağlıyor.RAVPower ayrıca hava koşullarına dayanıklı olması için sağlam bir yapıya sahiptir. Cihazın bir diğer özelliği ise takılı olan cihazı algılaması ve pili doldurmak için gereken süreyi en aza indirgemek için cihazı optimize eden iSmart teknolojisine sahip olmasıdır. Cihazın görünen tek dezavantajı ise seyahat halindeyken cihazı sırt çantanıza sabitlemek için bir kancaya sahip olmamasıdır.

Nekteck Solar Şarj Cihazı

Nekteck, RAVPower’a oldukça benzerken ondan birkaç küçük farkla ayrılıyor. İlk olarak Nekteck, 3 amper, 20 watt çıkışa sahiptir ve güneş enerjisini yüzde 24’e kadar verimlilikle kullanabilir( RAVPower için yüzde 23.5). Nekteck, sırt çantanıza takılabilmek için şarj cihazının uçlarında da kancalara sahiptir ve cihaz ayrıca hava koşullarına da dayanıklıdır. Nekteck ayrıca RAVPower gibi cihazın daha hızlı şarj olması için optimizasyon sağlayan iSmart teknolojisine de sahiptir. İki cihaz arasında kalsaydık bizim tercihimiz çıkış gücünün daha fazla olmasından ve çantaya sabitlenebilmesinden dolayı Nekteck olurdu.

 

X-Dragon Solar Şarj Cihazı

Solar şarj cihazınızdan daha fazla güç ister misiniz? İçerisinde 20.000 mAh dahili batarya ile gelen bu solar şarj cihazı daha fazla güç isteyenler için iyi bir tercih olabilir. Ürün ayrıca suya ve tuza dayanıklı. 20.000 mAh’lık dahili pili güneş enerjisi ile doldurabileceğiniz gibi ayrıca normal bir powerbank şarj eder gibi de doldurabilirsiniz. Tam dolu bir batarya ile çıkılan bir kamp gezisinde X-Dragon oldukça kullanışlı olabilir. Cihazın bir diğer özelliği ise dahili bir led ışığa sahip olması, ışık geceleri ve acil durumlarda hayat kurtarıcı bir özellik olabilir.

 

Poweradd Apollo 2 Solar Şarj Cihazı

Dahili bir bataryaya da sahip olan Poweradd Apollo 2 solar şarj cihazı oldukça ilgi çekici özellikleriyle iyi bir tercih olabilir. Şarj cihazı her port için 2.4 amper’e kadar bir şarj hızı sağlayabiliyor. IPX7 sınıfı suya ve toza dayanıklılığa da sahip olan Poweradd aynı zamanda darbelere karşı da dayanıklı.  Çantanıza asmak için bir kancaya da sahip olan şarj cihazı ayrıca üç farklı modu bulunan led ışıklar ile donatılmış. Aşırı ısınma, aşırı şarja ve benzerlerine karşı korumalı olan cihazın bonus özelliği ise sigara kullananlar için dahili bir elektrikli çakmak içermesi.

 

Sonuç

Bunlar piyasada bulunan solar şarj cihazlarının sadece birkaçı, ancak burada gerçekten çok az seçenek var. Eğer sizin de önerdiğiniz bir şarj cihazı varsa bunu yorumlarda bize bildirebilirsiniz.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.