Modern technology gives us many things.

Elindeki Güç! 2018’in Oyun İçin En İyi Telefonları!

Elindeki Güç! 2018’in Oyun İçin En İyi Telefonları!

63

Akıllı telefonlar arasındaki güç savaşı devam ederken, işlemci ve bellek güçleri her geçen yıl daha da artıyor. Günümüzde akıllı telefonlar kapsamlı ve grafiksel olarak gelişmiş telefonlarla başa çıkabiliyorlar. Aşağıda 2018’de mobil oyunlar için en iyi telefonları listeledik.

Razer Phone: Büyük, gürültülü ve akıcı!

Bugüne kadar iddialı oyuncu ekipmanlarıyla bildiğimiz şirket Razer Phone ile cep telefonu dünyasına geçiş yaptı. Oyun için özelleştirilmiş bir telefon olan Razer Phone oyuncuları hayal kırıklığına uğratmadı.

 

Razer Phone’un tek bir konfigürasyonu mevcut. Bu 8 GB RAM, 64 GB depolama ve Snapdragon 835 yonga seti. Tüm bunlar sürükleyici bir ses için yan çerçevelerdeki güçlü hoparlörlerle birlikte geliyor. Ama telefonun asıl güçlü yanı 120 Hz tazeleme hızına sahip 5,7 inç boyutundaki mükemmel ekranı. Gpu ise en zorlu oyunlarda bile gecikmesiz ve akıcı.

 

Telefonun bir diğer avantajı ise Razer Booster. Razer Booster sayesınde oyunun çözünürlüğünü, kare hızını ve işlem gücünü kontrol edebilirsiniz.

 

iPhone X: Oyunda ilk olmak istediğinizde!

İlk telefonun aksine, iPhone X görünüş ve lansmanında “oyuncu” özellikleriyle önce çıkmadı, ancak iPhone’ların oyuncular için ciddi bir avantajı var. IOS işletim sisteminin kapalı kutu olması ve sadece iPhone’lar tarafından kullanılması oyun geliştiricilerinin daha optimize ve stabil oyunlar yapabilmesini sağlıyor. Yani geliştiriciler Android’e göre daha optimize oyunları daha az zahmetle geliştirebiliyor.

 

Sonuç olarak, güçlü oyunlar genellikle App Store’a Google Play Store’dan daha erken geliyor. Örneğin iPhone kullanıcıları telefonlarından aylardır Fortnite’ın mobil versiyonunu oynarken Android kullanıcıları hala bekliyor.

 

Açıkça görülüyor ki iPhone X oyun için güzel bir tercih. Ayrıca iPhone 8 Plus’ta klasik görünüm sevenler için iyi bir seçim olabilir.

 

Xiaomi Black Shark: Özel bir oyun cihazı!

Xiaomi Black Shark oyun odaklı bir telefon ve oldukça iddialı bir tasarıma sahip. Ama telefon sadece tasarımsal olarak değil donanımsal olarak da oldukça iddialı. Gücünü 8 GB RAM ve adreno 630 GPU’dan alan Xiaomi Black Shark ayrıca özel bir soğutma sistemine de sahip.

 

Telefonun bir başka çarpıcı özelliği ise Shark butonu. Bastığınızda telefonunuz maksimum performans moduna geçer ve oyunları yönetebileceğiniz bir oyun ekranı açılır.

 

Samsung Galaxy S9/S9+: Oyun modu ve Gear VR

Galaxy S9+ ve onun çok güçlü kardeşi S9 belki de marketteki en güçlü Android telefon. Samsung’un oyun başlatıcı ve oyun araçlarından oluşan Game Mode uygulaması Samsung’un mobil oyunculara verdiği önemin bir göstergesi.  Oyun Başlatıcı, tüm oyunlara ev sahipliği yaparken, Oyun Araçları ise ekran modunu değiştiriyor ve 18.5:9 ekran oranına uyumlu olmayan oyunları uyumlu hale getiriyor.

 

OnePlus 6: Fazlasıyla RAM’e sahip olan amiral gemisi katili!

6 ve 8 GB RAM kapasitesi, Snapdragon 845 işlemcisi ve Adreno 630 grafik birimiyle oyunların rahatça üstesinden gelebilen bir telefon, OnePlus 6. 6.3 inç ekrana sahip telefon FullHD çözünürlüğüyle mükemmel bir performans vaad ediyor. Ayrıca cihaz oyun sırasında rahatsız edilmeyi önleyen, gelen çağrıları hoparlöre aktarabilen ve tuşlara yanlışlıkla basılmasını engelleyen bir oyun moduna da sahip.

 

Sony Remote Play: PS4’ünüzü Xperia telefonunuzdan oynayın

Bu maddede ise bir cep telefonundan değil ama Sony’nin mobil oyuncuları sevindirecek bir özelliğinden bahsediyoruz. Eğer bir PlayStation 4’e sahipseniz, oyunlarınızı Sony Remote Play üzerinden bazı Xperia cihazlarınızdan oynayabilirsiniz. Evinizdeki Wi-Fi bağlantısını kullanan özellik Dualshock 4 kontrolcü üzerinden oyunları telefonunuzdan oynamanızı sağlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.