Modern technology gives us many things.

Corning Gorilla Glass 6’yı Duyurdu

Corning Gorilla Glass 6’yı Duyurdu

27

Corning, Kaliforniya Sunnyvale’deki bir basın toplantısında akıllı telefonlar ve diğer cihazlar için pazar lideri olan camının son versiyonu olan Gorilla Glass 6’yı tanıttı. Piyasadaki en dayanıklı camlardan biri olan Corning çoklu düşmelere karşı koruma vadetmektedir.

Eylül 2007’deki lansmanından bu yana Corning Gorilla Glass, 45’in üzerinde büyük marka tarafından 6 milyardan fazla cihazda kullanıldı.

 

Corning Gorilla Glass 6, cihazları Gorilla Glass 5’e göre daha yüksekten düşmelere karşı koruyacak şekilde geliştirildi. Şirketin testlerine göre Gorilla Glass 6 çizilmelere karşı da Gorilla Glass 5’ten daha başarılı.

Şirketin Başkan Yardımcısı Jaymin Amin ürün hakkında “ Gorilla Glass 6, Gorilla Glass 5 ile mümkün olandan daha fazla sıkıştırma sağlamak için kimyasal olarak güçlendirilen yeni bir cam bileşimidir. Bu Gorilla Glass 6’nın daha dirençli olmasını sağlar” açıklamasında bulundu.

 

Şu anda üretimde olan cam birkaç marka tarafından değerlendiriliyor ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde pazara ulaşması bekleniyor. Ama şirket şu an için Gorilla Glass 6’yı hangi marka ve modellerin kullanacağından bahsetmedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.