Modern technology gives us many things.

Android 9 Pie, Google Pixel Telefonlar İçin Kullanılabilir

Android 9 Pie, Google Pixel Telefonlar İçin Kullanılabilir

31

Google, en yeni android sürümünün bugün tüm Pixel telefonlar için kullanılabileceğini duyurdu. Ve her zamanki gibi ilk güncelleme ile sürümün ismini de açıkladı “Android 9 Pie”.

Android 9 Pie’nin baştaki özellikleri Mayıs ayında açıklanan özellikler ile aynı. “Digital Welbeing” gösterge tablosu, yeni bir hareket tabanlı navigasyon sistemi ve arayüzdeki diğer geliştirilmiş yapay zeka iyileştirmeleri. Ayrıca yazılımın genel görünümünde çentiklerle daha iyi çalışacak şekilde tasarlanmış yeni bir durum çubuğu da dahil olmak üzere pek çok ince iyileştirme yapıldı.

 

Her zaman olduğu gibi, Android 9 Pie öncelikle Google Pixel kullanıcılarına geliyor ve daha sonra diğer Android telefonlara ulaşacak. Ancak Google bu sene diğer Android kullanan markaların da güncellemeyi daha hızlı vermesi için çabalayacağını belirtmişti. Ayrıca Android P beta üretim programına Sony, Xiaomi, Nokia, Oppo, Vivo, OnePlus, ve Essential gibi birçok üretici de katıldı. Bu markalar da Android 9 Pie güncellemesini Google’dan sonra hızlı bir şekilde yayınlayabilir.

Android 9 Pie’deki özelliklerin çoğu beta sürümünde iyi karşılandı. Sistem, Google’ın yapay zeka tarafından desteklenen daha gelişmiş bir batarya yönetim sistemine de sahip.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.